Testowanie Oprogramowania Jako Ścieżki Kariery: Testowanie Umiejętności, Wynagrodzenia I Wzrostu

Ten przewodnik doprowadzi Cię przez In’s i outs z testów oprogramowania. Jeśli planujesz karierę w testach oprogramowania, to musi przeczytać!

Czym jest testowanie oprogramowania?

Testowanie oprogramowania to proces weryfikacji systemu komputerowego/programu w celu ustalenia, czy spełnia określone wymagania i wytwarza pożądane wyniki. W rezultacie identyfikujesz błędy w oprogramowaniu / projekcie.

Testowanie oprogramowania jest niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości produktu bez żadnych błędów lub problemów.

W tym tutorial nauczysz się…

Umiejętności wymagane, aby zostać testatorem oprogramowania kupno

Rozmawiamy o technicznym i nietechnicznym wymaganiu, aby stać się testatorem oprogramowania.

Nietechniczne umiejętności

Przestrzeganie umiejętności jest niezbędne, aby stać się dobrym testerem jakości oprogramowania. Porównaj swoje umiejętności z następującą listą sprawdzającą, aby ustalić, czy testowanie oprogramowania jest dla Ciebie rzeczywistością.

Umiejętności analityczne: Dobry testator oprogramowania powinien posiadać ostre umiejętności analityczne. Umiejętności analityczne pomogą rozbić złożony system oprogramowania na mniejsze jednostki, aby uzyskać lepsze zrozumienie i stworzyć przypadki testowe. Nie jesteś pewien, że masz dobre umiejętności analityczne – odwołuj się do tego linku – jeśli możesz rozwiązać co najmniej jeden problem masz doskonałe umiejętności analityczne.

Dobry tester oprogramowania powinien posiadać ostre umiejętności analityczne. Umiejętności analityczne pomogą rozbić złożony system oprogramowania na mniejsze jednostki, aby uzyskać lepsze zrozumienie i stworzyć przypadki testowe. Nie jesteś pewien, że masz dobre umiejętności analityczne – odwołuj się do tego linku – jeśli możesz rozwiązać co najmniej jeden problem masz doskonałe umiejętności analityczne. Umiejętność komunikacji: Dobry tester oprogramowania musi posiadać dobre umiejętności komunikacji słownej i pisemnej. Materiały testowe (takie jak przypadki testowe / plany, strategie testowe, raporty błędów itp.) stworzone przez tester oprogramowania powinny być łatwe do odczytu i zrozumienia. Związek z deweloperami (w przypadku błędów lub jakiegokolwiek innego problemu) będzie wymagał ciemności dyskretności i dyplomacji.

Dobry tester oprogramowania musi posiadać dobre umiejętności komunikacji słownej i pisemnej. Materiały testowe (takie jak przypadki testowe / plany, strategie testowe, raporty błędów itp.) stworzone przez tester oprogramowania powinny być łatwe do odczytu i zrozumienia. Związek z deweloperami (w przypadku błędów lub jakiegokolwiek innego problemu) będzie wymagał ciemności dyskretności i dyplomacji. Umiejętności zarządzania czasem i organizacji: Testowanie czasami może być wymagającą pracą, zwłaszcza podczas uwalniania kodu. Testator oprogramowania musi skutecznie zarządzać obciążeniem pracy, mieć wysoką wydajność, wykazywać optymalne zarządzanie czasem i umiejętności organizacyjne

Testowanie czasami może być wymagającą pracą, zwłaszcza podczas uwalniania kodu. Testator oprogramowania musi skutecznie zarządzać obciążeniem pracy, mieć wysoką wydajność, wykazywać optymalne zarządzanie czasem i umiejętności organizacyjne GREAT Attitude: Aby być dobrym testatorem oprogramowania, musisz mieć GREAT Attitude. Stanowisko do „testu do pęknięcia”, orientacja szczegółów, chęć uczenia się i sugerowanie ulepszeń procesowych. W przemyśle oprogramowania technologie rozwijają się z ogromną prędkością, a dobry testator oprogramowania powinien uaktualnić swoje umiejętności techniczne testowania oprogramowania z zmieniającymi się technologiami. Twoje nastawienie musi odzwierciedlać pewien stopień niezależności, w którym przejmujesz własność zadań przydzielonych i wypełniasz je bez zbyt dużego bezpośredniego nadzoru.

Aby być dobrym testatorem oprogramowania, musisz mieć dobrą postawę. Stanowisko do „testu do pęknięcia”, orientacja szczegółów, chęć uczenia się i sugerowanie ulepszeń procesowych. W przemyśle oprogramowania technologie rozwijają się z ogromną prędkością, a dobry testator oprogramowania powinien uaktualnić swoje umiejętności techniczne testowania oprogramowania z zmieniającymi się technologiami. Twoje nastawienie musi odzwierciedlać pewien stopień niezależności, w którym przejmujesz własność zadań przydzielonych i wypełniasz je bez zbyt dużego bezpośredniego nadzoru. Pasja: Do Excel w jakiejkolwiek zawodzie lub pracy, trzeba mieć znaczący stopień pasji do niego. Tester oprogramowania musi mieć pasję do swojego / jej pola. Ale jak ustalić, czy masz pasję do testowania oprogramowania, jeśli nigdy wcześniej nie przetestowałeś? Wystarczy spróbować i jeśli testy oprogramowania nie podekscytują, przejdź do czegoś innego, co zajmuje Twoje zainteresowanie. Nietechniczne umiejętności testowania oprogramowania

Umiejętności techniczne

Ta lista jest długa, więc proszę zabrać ze sobą

Podstawowa wiedza o bazie danych / SQL: Systemy oprogramowania mają dużą ilość danych w tle. Dane te są przechowywane w różnych rodzajach baz danych, takich jak Oracle, MySQL itp. Istnieją sytuacje, w których dane te muszą być potwierdzone. W takim przypadku proste/kompleksowe zapytania SQL mogą być wykorzystywane do sprawdzenia, czy właściwe dane są przechowywane w bazach danych backend. Podstawowe wiedza o poleceniach Linux: Większość aplikacji oprogramowania, takich jak Web-Services, bazy danych, serwery aplikacji są rozmieszczone na maszynach Linux.Tak więc ważne jest, aby testujący mieli wiedzę o poleceniach Linux. Znajomość i praktyczne doświadczenie narzędzia zarządzania testami: Zarządzanie testami jest ważnym aspektem testowania oprogramowania. Bez odpowiednich technik zarządzania testami, proces testowania oprogramowania będzie się nie udał. Zarządzanie testami nie jest niczym innym jak zarządzaniem testami związanymi z artefaktami. Na przykład – narzędzie takie jak Testlink może być używane do śledzenia wszystkich przypadków testowych napisanych przez zespół. Istnieją inne dostępne narzędzia, które mogą być wykorzystywane do zarządzania testami. Dlatego ważne jest, aby mieć wiedzę i doświadczenie w pracy takich narzędzi, ponieważ są one używane w większości firm. Znajomość i praktyczne doświadczenie jakiegokolwiek narzędzia śledzenia defektów – śledzenie defektów i cykl życia defektów to kluczowe aspekty testowania oprogramowania. Bardzo ważne jest, aby prawidłowo zarządzać wadami i systematycznie je śledzić. Śledzenie wad staje się konieczne, ponieważ cały zespół powinien wiedzieć o wadze, w tym menedżerów, deweloperów i testatorów. Wiele narzędzi jest używanych do rejestrowania wad, w tym QC, Bugzilla, Jira itp. Wiedza i praktyczne doświadczenie narzędzia automatyzacji: Jeśli widzisz się jako „tester automatyzacji” po kilku latach pracy na testach ręcznych, to musisz opanować narzędzie i uzyskać głębokie, praktyczne wiedzę narzędzi automatyzacji. Uwaga – Tylko znajomość jakiegokolwiek narzędzia automatyzacji nie wystarczy, aby złamać wywiad, musisz mieć dobre praktyczne doświadczenie, więc praktykuj narzędzie wyboru, aby osiągnąć mistrzostwo. Znajomość jakiegokolwiek języka skryptowania, takiego jak VBScript, JavaScript, C# jest zawsze przydatne jako tester, jeśli szukasz pracy w automatyzacji. Niewiele firm wykorzystuje również skriptowanie Shell/Perl, a istnieje duże zapotrzebowanie na testerów, którzy wiedzą o tym samym. Ponownie, będzie to zależne od firmy i jakie narzędzia są używane przez tę firmę.

Istnieje również dużo zakresu dla narzędzi testowania wydajności, ponieważ aplikacje muszą być przetestowane dla ich wydajności, która jest częścią niefunkcyjnego testowania.

To jest wiedza techniczna. Proszę pamiętać, że nie potrzebujesz wszystkich wymienionych powyżej umiejętności technicznych. Zestaw wymaganych umiejętności technicznych różni się w zależności od roli pracy i procesów firmy.

akademickie tło

Akademicki tło testera oprogramowania powinno być w informatyce.

BTech / B.E., MCA, BCA (Bachelor of Computer Applications), BSc-Computers, szybko zatrudnić.

Jeśli nie posiadasz żadnego z tych stopni, musisz ukończyć certyfikat testowania oprogramowania, taki jak ISTQB i CSTE, który pomoże Ci nauczyć się cyklu rozwoju oprogramowania / testowania i innych metod testowania.

wynagrodzenia

Odszkodowanie za testowanie oprogramowania różni się od firmy do firmy. Średni zakres wynagrodzenia testera oprogramowania w Stanach Zjednoczonych wynosi $45,993 – $74,935. Średni pakiet kariery testowania oprogramowania w Indiach wynosi 247,315 zł – 449,111 zł.

Ponadto testator oprogramowania otrzymuje również ubezpieczenie zdrowotne, bonusy, darmowe i inne opłaty.

Co robi testator oprogramowania?

W dowolnym typowym dniu roboczym będziesz zajęty zrozumieniem dokumentów wymagających, tworzeniem przypadków testowych, wykonywaniem przypadków testowych, raportowaniem i ponownym testowaniem błędów, uczestnictwem w spotkaniach przeglądowych i innych zajęciach budowania zespołu.

Programy do testowania kariery

Twój rozwój kariery jako tester oprogramowania (QA Analyst) w typowej firmie CMMI poziomu 5 będzie wyglądać jak następuje, ale będzie się różnić od firmy do firmy

QA Analyst (Fresher) Sr. QA Analyst (2-3 lata doświadczenia) QA Team Coordinator (5-6 lat doświadczenia) Test Manager (8-11 lat doświadczenia) Senior Test Manager (14+ doświadczenia)

Alternatywne ścieżki kariery jako testator oprogramowania

Po uzyskaniu brudnej ręki w testach ręcznych, możesz podążać za specjalizacjami

Testowanie automatyzacji: Jako inżynier testowania automatyzacji będziesz odpowiedzialny za automatyzację wykonywania przypadków testowania ręcznego, które w przeciwnym razie mogłyby być czasochłonne. Narzędzia wykorzystywane przez IBM Rational Robot, Silk Performer i QTP

Jako inżynier testowy automatyzacji będziesz odpowiedzialny za automatyzację wykonywania przypadków testów ręcznych, które w przeciwnym razie mogłyby być czasochłonne. Narzędzia wykorzystywane przez IBM Rational Robot, Silk Performer i QTP Performance Testing: Jako inżynier testowania wydajności będziesz odpowiedzialny za sprawdzenie odpowiedzi aplikacji (czas zajmuje się ładowaniem, maksymalna aplikacja ładowania może poradzić), itp. Narzędzia wykorzystywane przez WEBLoad, Loadrunner.

Jako inżynier testów wydajności będziesz odpowiedzialny za sprawdzenie odpowiedzi aplikacji (czas zajmuje się ładowaniem, maksymalna aplikacja ładowania może poradzić sobie), itp. Narzędzia używane przez WEBLoad, Loadrunner. Analityk biznesowy: Jedną z głównych zalet Testers mają nad Developers jest to, że mają koniec do zakończenia wiedzy biznesowej. Oczywistym postępem w karierze testowania dla testujących jest stawanie się analitykiem biznesowym. Jako analityk biznesowy będziesz odpowiedzialny za analizę i ocenę modelu biznesowego i przepływów pracy Twojej firmy. Jako BA zintegrowałeś te modele i przepływy pracy z technologią.

Wspólne mity

Testowanie oprogramowania jako kariery płacą mniej deweloperów są bardziej szanowane w porównaniu z testatorami

W przeciwieństwie do popularnego przekonania, Software Testers (najlepiej znany jako profesjonaliści QA) są płatne i traktowane równolegle z Software Developers we wszystkich „aspirujących” firmach. Kariera w zakresie testowania oprogramowania nigdy nie powinna być uważana za „drugą ocenę”.

Testowanie oprogramowania jest nudne

Testowanie oprogramowania może rzeczywiście „testować” nerwy, ponieważ musisz zrozumieć wymagania biznesowe i zaprojektować przypadki testowe oparte na twoim zrozumieniu. Testowanie oprogramowania nie jest nudne. Co jest nudne, to wykonywanie tego samego zestawu zadań wielokrotnie. Kluczem jest wypróbowanie nowych rzeczy. Czy kiedykolwiek rozmawiałeś z twórcą oprogramowania z ponad 3-letnim doświadczeniem? Będzie ci powiedział, jak nudne jego prace stały się opóźnione.

Jak zostać testatorem oprogramowania

Dla pełnego początkującego, oto nasz proponowany podejście do uczenia się testowania oprogramowania

Proces stawania się testatorem oprogramowania

Zacznij od nauczania podstawowych zasad testowania oprogramowania. Po zakończeniu pracy ubiega się o wolne stanowisko. To pomoże Ci zdobyć praktyczne wiedzę i wzmocni koncepcje testowe, które się nauczyłeś.

Następnie przejdź do narzędzia Selenium – Automatyzacja, następnie JMeter – Narzędzie Testowania Wydajności i ostatecznie TestLink – Narzędzie Zarządzania Testami. Przez cały czas, gdy uczysz się, sugerujemy, że ubiegać się o wolne stanowiska (od innych korzyści będziesz robić trochę moolah również!).

Gdy przejdziesz przez wszystkie narzędzia, możesz rozważyć uzyskanie certyfikacji. Polecamy ISTQB. Jednak jest to opcjonalne.

Sprawdź również naszą listę najlepszych narzędzi do testowania oprogramowania:- kliknij tutaj

Egzaminy certyfikacyjne :

Poziom Fundacji ISTQB jest podstawowym certyfikatem w dziedzinie testowania.

Nie jest to obowiązkowe, ale pomoże zwiększyć szanse na uzyskanie pracy. Większość firm ma ten kryterium.

Testowanie oprogramowania z oczyszczonym ISTQB będzie bardziej priorytetem w porównaniu z innymi.

Po tym, gdy ubiegać się o stałe stanowiska w dużych korporacjach będziesz miał wiele umiejętności testowania oprogramowania, aby zaoferować, a także pewne praktyczne doświadczenie freelancing, które może być wartościowe i zwiększy swoje szanse na wybór.

Możesz również ubiegać się o certyfikat w narzędzie testowania wybranego przez Ciebie.

Przewodnik do nauki: –

Testowanie oprogramowania – link

Selenium – link Jako alternatywa można również nauczyć się QTP

Jmeter – link Jako alternatywa można również dowiedzieć się Loadrunner

Testlink – link Jako alternatywa można również dowiedzieć się o Centrum Jakości

Praca na wolnym stanowisku – UpWork lub Freelancer

Stałe stanowiska – jakiekolwiek główne portale pracy, takie jak monster.com lub naukri.com

Mam nadzieję, że spotkamy się z Tobą na konferencji QA pewnego dnia!

Oto narzędzie, które pomoże Ci dokonać wyboru kariery

Sprawdź to oprogramowanie Testing Career Suggestion Tool

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.